Cukrzyca a problemy z potencją

Wiadomo, że w przypadku cukrzycy występują problemy ze wzrokiem nerkami, nerwami, sercem, niestety można uzyskać bardzo długą listę. Z reguły jednak u mężczyzny cukrzyca zaczyna się od osłabionej potencji.

Zmniejszenie potencji lub zaburzenia erekcji

Zmniejszenie potencji lub zaburzenia erekcji jest naruszeniem funkcji seksualnych u mężczyzn z niezdolnością do osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do pełnego stosunku płciowego. Problem staje się diagnozą, jeśli trwa co najmniej sześć miesięcy. Wiele czynników może negatywnie wpływać na nasze libido: od stresu, zmęczenia i depresji po skutki uboczne leków i zwykły brak energii. Wszystkie te czynniki są często obecne u osób z cukrzycą. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy obniżonego libido, skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić, jakie środki można podjąć, aby poprawić sytuację. Nie denerwuj się i zawstydzaj – nie jesteś pierwszym, który napotkał ten problem.

Cukrzyca a zaburzenia erekcji

Najczęstszym problemem mężczyzn z cukrzycą jest zaburzenie erekcji. Występuje w wyniku uszkodzenia nerwów (neuropatii) i naczyń krwionośnych dostarczających krew do penisa, przy stale wysokim poziomie cukru we krwi. Takie uszkodzenie zakłóca dopływ krwi do ciała, co ostatecznie prowadzi do problemów z pojawieniem się i utrzymaniem erekcji. Na szczęście dzięki postępom we współczesnej medycynie zaburzenia erekcji nie są już wyrokiem i są skutecznie leczone. W przypadku zaburzeń erekcji należy omówić problem z lekarzem, ponieważ ta choroba może wskazywać na obecność innych powikłań. Na szczęście dzisiaj większość chorób noe musi oznaczać wyroku.