Główne przyczyny problemów z potencją

Uszkodzenie nerwów i osłabione krążenie krwi w całym ciele z powodu cukrzycy negatywnie wpływające na zdolność do utrzymania erekcji. Ponadto leczenie samej choroby może pogorszyć problemy z erekcją i doprowadzić do zmniejszenia libido. W tym kontekście należy zauważyć, że leki stymulujące erekcję są przeciwwskazane, a czasem nawet niebezpieczne, dla pacjentów z cukrzycą, ponieważ rozszerzają tętnice, co może prowadzić do różnych zagrożeń dla zdrowia, których należy unikać.

Monitorowanie zdrowia serca

U mężczyzn cierpiących na problemy, które mają negatywny wpływ na zdrowie serca, na przykład miażdżycę i wysoki poziom trójglicerydów we krwi, dopływ krwi do penisa nie jest prawidłowy, co prowadzi do pojawienia się tylko częściowej erekcji. Jest to jeden z wielu powodów, dla których konieczne jest monitorowanie zdrowia serca, należy również zauważyć, że w niektórych przypadkach impotencja może być jednym z pierwszych objawów chorób serca lub naczyń krwionośnych.

Problemy z ciśnieniem krwi

Problemy z ciśnieniem krwi mają również negatywny wpływ na erekcję, podczas gdy u mężczyzn cierpiących na wysokie ciśnienie krwi częściowa lub całkowita impotencja występuje znacznie częściej niż u mężczyzn z prawidłowym ciśnieniem krwi. W przypadku wysokiego ciśnienia krwi ryzyko problemów z erekcją jest kilkakrotnie wyższe, ponieważ terapia lekowa w celu zmniejszenia ciśnienia może zaostrzyć problemy z potencją i osłabić erekcję, co tylko podkreśla znaczenie leczenia impotencji tylko za pomocą naturalnych środków.

Nadszedł czas, aby przestać być nieśmiałym i rozpocząć aktywną walkę z wpływem czasu i ze zmianą stylu życia.