Impotencja – pierwsze oznaki

Obecnie zaburzenia erekcji zaczęły być coraz bardziej częste wśród młodszych pacjentów. Przyczyny i oznaki impotencji u młodych ludzi wynikają z trybu życia, zdrowia fizycznego i psychicznego. Ale z reguły mężczyźni starają się przypisać wszystkie problemy zmęczeniu fizycznemu, stresowi nerwowemu i wolą rozwiązać problem samodzielnie.

Impotencja jest chorobą, którą należy leczyć

To podejście nie jest do końca właściwe, gdyż impotencja jest chorobą, którą należy leczyć, aby uniknąć dalszych negatywnych objawów patologii, na przykład niepłodności męskiej. U pacjentów u których objawy są wykrywane dość wcześnie, impotencja jest częściej spowodowana zaburzeniem kształtowania się seksualności w dzieciństwie, nieudanym pierwszym doświadczeniem, strachem przed partnerem seksualnym lub infekcją układu moczowo-płciowego.

Problem utraty erekcji

Problem utraty erekcji należy omówić nie tylko z urologiem, ale także z psychologiem, andrologiem i seksuologiem. Pojedyncze przypadki nie są uznawane za poważny problem i mogą się zdarzać. Ten stan może być spowodowany silnym zmęczeniem fizycznym, emocjonalnym, zerwaniem relacji z partnerem lub nieodpowiednimi warunkami intymności. Ale w młodym wieku mężczyzna zbyt poważnie traktuje nawet przypadkowe niepowodzenia i wpada w strefę ryzyka pacjentów. Postęp zaburzenia prowadzi do tego, że objawy impotencji objawiają się niezależnie od przyczyn.

Czasami mężczyźni próbują rozwiązać problem, pijąc alkohol. Pomaga to się zrelaksować, ale nie rozwiązuje przyczyny psychogennych zaburzeń erekcji, którym często towarzyszy przedwczesny wytrysk.